5. A na zámku Loučeň Tisk E-mail
Napsal Bc. Milada Křížová

Zámek Loučeň je romantickou barokní památkou s původními interiéry. Obklopuje ho rozlehlý anglický park, který před nedávnem obohatil jeden celoevropský unikát - totiž soubor 11 labyrintů a bludišť. V tomto školním roce jsme tento zámek navštívili dvakrát. V říjnu se stal cílem páté třídy, která se tímto způsobem blíže seznamovala se svojí novou třídní učitelkou Mgr. Ivanou Egrtovou. Ráno jsme odjížděli od školy plni očekávání, co nás vlastně čeká.
Po příjezdu nás přivítal průvodce v roli samotného knížete Alexandra, který dětem sděloval spoustu zajímavostí. Děti byly rozděleny do několika skupin podle kontinentů. Vzhledem k jejich rychlým reakcím a správným odpovědím vyzdvihl Alexandr kvality většiny našich žáků. Po prohlídce objektu se děti vydaly plnit úkoly do zámeckého parku. Na zpáteční cestě do školy si nadšeně sdělovaly své zážitky.

Aktualizováno ( Sobota, 14 prosinec 2013 )