VÁNOČNÍ JARMARK Tisk E-mail

Tradiční vánoční jarmark

v úterý 10. 12. 2013

od 15.30 hod. - prodej výrobků žáků ZŠ a hostů

od 16.00 hod. - kulturní pořad na sále školy: Předvánoční vystoupení žáků ZŠ Mšeno

Program vystoupení:

• píseň - Vánoce bílé
  • 3. tř. - Vánoční Budulínek
  • 4. tř. - Karkulka
  • 1. tř. - písně Vánoční a Šťastné vánoce
  • 5.B - dramatizace písně Zima
  • 2. tř. - píseň O vánocích
  • 5.A - Vánoční Mach a Šebestová
  • 8. tř. - Netradiční koledy
  • taneční kroužek
  • 7. tř. - píseň Půlnoční
  • 6. tř. - scénka: Jak vypadá Ježíšek
  • 9.tř. - píseň Zachraňte Ježíška

Videozáznam z vánočního jarmarku 2013

9. ročník Vánočního jarmarku ZŠ Mšeno (napsala Mgr. Vladislava Vaňková-Kaulerová)

S měsícem prosincem je odedávna spjata řada tradic. Některé z nich jsou na vymření – vzpomenete si snad, kdy náš domov naposledy navštívily třeba „lucky“? Vznikají však nové tradice. Mezi ně patří Vánoční jarmark ZŠ Mšeno. Ač jeho zrod provázely porodní bolesti, můžeme po devíti letech říct, že už je etablovanou součástí našich adventních dnů.

Letos připadl na svátek sv. Barbory. Čtvrtý prosincový podvečer se svíčkami ozářený sál zaplnil nejen žáky, ale i jejich rodinami. Přilehlá třída se stala improvizovaným tržištěm, kde se prodávaly žákovské výtvory a také předměty, které jste vyrobili Vy – rodiče a příznivci naší školy. A že bylo z čeho vybírat. Na lavicích se objevily nápadité směrovky, pestrobarevné náušnice, veselé šály, voňavé perníčky, kočičí polštářky i typicky předvánoční zboží – adventní věnce, svícínky, dekorace z přírodních materiálů a Vaše výrobky.

V předsálí se již tradičně podával čaj pro malé a svařák pro velké, kteří mohli rovněž ochutnat závdavek vánočních dobrot. Příjemně strávené odpoledne završil program, v němž vystoupily jednotlivé třídy pod vedením svých pedagogů.

Adventní čas by měl být časem očekávání a naděje. Ne všichni však mají důvod těšit se, neboť osud jim ukazuje spíše odvrácenou tvář. Rozhodli jsme se proto, že se pokusíme radost z hezkého odpoledne přenést dále. Nedílnou součástí našich životů je dobročinnost, a tak ZŠ Mšeno věnuje část výtěžku z jarmarku na charitativní projekt „Veselá koza“ (www.skutecnydarek.cz) a také na zakoupení dvou vánočních dárků pro Dětský domov Dubá. Zbylé finance putovaly jako vždy do fondu SRPZŠM, aby byly využity ve prospěch našich žáků.

Rodičům a příznivcům ZŠ Mšeno děkujeme, že podpořili 9. ročník jarmarku, ať už věnováním vlastního výrobku, či koupí žákovských výtvorů. Všem přejeme šťastný vstup do nového roku 2014.

Aktualizováno ( Pondělí, 13 leden 2014 )

skola_kvet2.jpg