Hlavní stránka arrow Aktuality + foto arrow Archiv - šk. rok 2012/2013 arrow Putování po Českém ráji - 3. tř.

Putování po Českém ráji - 3. tř. Tisk E-mail
Napsal Mgr. Jaroslav Kůtek

Do třetice to snad vyjde - čtvrtek 13. červen 2013 - školní výlet 3. třídy

Odjezd: vlakem 7.57 hod. z nádraží ve Mšeně

Příjezd: vlakem 18.09 hod.

Pěšky: rozhledna Hlavatice - hrad Valdštejn - rozhledna Hrubá Skála - Sedmihorky - Karlovice (cca 11 km)

S sebou: pohodlná obuv, vhodné oblečení, dostatek pití, svačina, peníze

Školní výlet do Českého ráje

Ve čtvrtek 13.6 jsme byli v Českém ráji. Jeli jsme přes Mladou Boleslav do Turnova vlakem. V Mladé Boleslavi jsme čekali hodinu na další vlak, který nás odveze do Turnova. Čekání na vlak jsme si krátili hraním. Ve vlaku někteří hráli karty, ostatní si povídali, a tak nám cesta rychle uběhla. Z Turnova jsme šli na rozhlednu Hlavatici. Na rozhledně byl krásný výhled. Dali jsme si přestávku, posvačili a kluci po sobě házeli šišky. Z rozhledny jsme šli lesem na hrad Valdštejn, kde se nám nejvíce líbili vyřezávané hrady a zámky z polystyrenu. Poté jsme šli na vyhlídku U Lvíčka, viděli jsme Hruboskalské skalní město a na jedné ze skal horolezce. Potom jsme šli arboretem Bukovina k Adamovu loži. Přišli jsme na hrad Hrubá Skála, tam jsme vyšli na věž, která měla 88 schodů. Měli jsme volnou chvilku a navštívili jsme stánky. Já jsem si koupil kuši. Pak jsme vyrazili do Sedmihorek a na vlakové nádraží Karlovice. Ušli jsme celkem 11 kilometrů a celý den bylo hezké počasí. Byl to krásný výlet s naší třídou.

Áňa Machová a Honza Procházka

Další foto na rajce.idnes.cz

Aktualizováno ( Úterý, 18 červen 2013 )