Florbalový turnaj 2013 - pravidla Tisk E-mail

FLORBAL - školní turnaj 2013

Zahájení - Pravidla a organizační pokyny + zahajovací utkání v pátek 11. 1. 2013 v 9:42 v tělocvičně o velkou přestávku

ROZPIS a PRŮBĚH TURNAJE

Podání přihlášky do turnaje do středy 9. 1. 2013 do 13:00 hod.

Přihláška - název týmu, soupiska hráčů s vyznačeným kapitánem a součtem ročníků

Pokyny:

• hrací doba - 2 x 6 min.
  • počet hráčů - maximálně 4 (1 brankář a 3 v poli), ale nesmí překročit součet ročníků číslo 29
  • pouze 2 hráči na střídání během zápasu
  • hrací systém - turnajovým způsobem, závisí na počtu přihlášených týmů
  • rozpis utkání a hrací dny - velké přestávky stanovených časů v rozpisu

Pravidla:

• Výbava brankáře - školní: kalhoty a helmu (povinná), vlastní: doporučuji silnější mikinu a rukavice
  • Sportovní úbor a obuv - podmínka pro připuštění k zápasu, školní rozlišovací tílka, florbalové hole vlastní nebo půjčené školní
  • Vhazování se účastní 1 hráč každého týmu. Žádný fyzický kontakt není dovolen. Obě nohy musí být ve stejné vzdálenosti od středové čáry kolmo na ni. Čepele hokejek jsou rovnoběžně se směrem útoku, blízko míče, aniž by se ho dotýkaly. Hráč musí držet hokejku při vhazování normálním držením.
  • Normální držení znamená způsob; jakým hráč drží hokejku během hry
  • Rozehrání - Míč musí být rozehrán hokejkou a musí být zasažen, ne tahaný. Hráč provádějící rozehrání nemusí čekat, až soupeři zaujmou postavení. Hráč provádějící rozehrání se míče nesmí dotknout podruhé, dokud se míč nedotkne jiný hráč nebo jeho výstroj. Z rozehrání nelze přímo vstřelit branku.
  • Volný úder - Míč musí být rozehrán hokejkou a musí být zasažen, ne tahaný. Hráč provádějící volný úder nemusí čekat, až soupeři zaujmou postavení. Hráč provádějící volný úder se míče nesmí dotknout podruhé, dokud se míče nedotkne jiný hráč nebo jeho výstroj. Z volného úderu lze přímo vstřelit branku.

Přestupky trestané menším trestem (1 minuta)

• Pokud hráč zasáhne, blokuje nebo zvedne soupeřovu hokejku a získá tak značnou výhodu.
  • Hra nebo pokus hrát nad úrovní pasu je vždy trestána.
  • Proviní-li se hráč nebezpečnou hrou - to platí i pro nekontrolovaný nápřah, došvih nebo nebezpečné přehození hokejky přes soupeřovu hlavu.
  • Pokud hráč úmyslně strčí protihráče na mantinel nebo branku.
  • Pokud hráč nedovoleně zastaví nebo podrazí protihráče.
  • Drží-li hráč soupeře nebo jeho výstroj.
  • Brání-li aktivně protihráč brankáři při výhozu - je-li protihráč od brankáře blíže než 2 m
  • Hraje-li hráč míč v leže nebo s oběma koleny na podlaze.
  • Hraje-li hráč úmyslně rukou nebo hlavou.
  • Provádí-li hráč opakovaně přestupky trestané volným úderem.
  • Zdržuje-li hráč hru (zahození míče během přerušení, úmyslné blokování, ničení míče).
  • Opomene-li brankář po upozornění rozhodčích vrátit branku do správné pozice.
  • Hraje-li hráč v poli bez hokejky.

Přestupky trestané větším trestem (3 minuty)

• Provádí-li hráč násilné a nebezpečné údery hokejkou.
  • Hákuje-li hráč soupeře hokejkou.
  • Hodí-li hráč hokejku nebo jakoukoliv část své výstroje ve snaze zasáhnout míč.
  • Vrhne-li se hráč na soupeře, aby ho zastavil.
  • Pokud hráč hrubě strčí protihráče na mantinel nebo branku.

Přestupky vedoucí k vyloučení do konce utkání

• Účastní-li se hráč šarvátky.
  • Je-li hráč podruhé v utkání vyloučen na 3 minuty.
  • Pokud se hráč proviní opakovaným nesportovním chováním.
  • Pokud hráč ve zlosti rozbije hokejku nebo udeří hokejkou.
  • Proviní-li se hráč brutálním přestupkem - hráč hodí svou hokejku nebo část výstroje na soupeře.
  • Proviňuje-li se hráč užíváním hrubého jazyka, tj. urazí hráče, rozhodčí, diváky nebo jiné účastníky hry.

Aktualizováno ( Pátek, 04 leden 2013 )

2009.jpg