Hlavní stránka arrow Aktuality + foto arrow Archiv - šk. rok 2012/2013 arrow O klobouk kouzelníka Pokustóna - finále

O klobouk kouzelníka Pokustóna - finále Tisk E-mail
Napsal Mgr. Jan Podpěra

O klobouk kouzelníka Pokustóna 2012 - celostátní kolo

Školní kolo 15. 11. 2012

V pátek 7. prosince 2012 jeli reprezentovat naši školu ve fyzikální soutěži "O klobouk kouzelníka Pokustóna" Denisa Vodseďálková, Eliška Podpěrová, Kateřina Podpěrová, Pavel Kobr a Marek Vašíček. Finále soutěže se konalo v budově Gymnázia Písnická v Praze 4.

O úspěch se snažilo celkem 50 soutěžících - 20 dvojic a 10 jednotlivců - z různých škol. Nejdále měli do Prahy žáci ze Stříbra.

V nabité konkurenci žáků i z víceletých gymnázií se naši žáci rozhodně neztratili.

Soutěžící na prvním místě získali celkem 129 bodů od poroty, která hodnotila provedení pokusu, jeho vysvětlení i vlastní vystupování soutěžících.

Kateřina Podpěrová obsadila 20. místo s pokusem "Šampaňské" (98 bodů)

Pavel Kobr a Marek Vašíček získali velmi pěkné 8. místo s pokusem "Raketa" (115 bodů).

Denise Vodseďálkové a Elišce Podpěrové unikla "bronzová" medaile o o pouhé tři body. Ze ziskem 121 bod obsadily výborné 4. místo s pokusy na téma "Elektrostatika".

Všichni soutěžící byli na závěr pochváleni, dostali čestná uznání a čokoládové čertíky. ¨

Hlavním přínosem soutěže je získat žáky pro experimentování a poznat žáky z jiných škol. Tyto hlavní cíle byly i v letošním roce splněny, a tak se můžeme těšit na další ročník.

skola_kvet2.jpg