7. tř. a 8.A v ZOO Tisk E-mail
Napsal Ing. Daniela Sobotková

6. 11. 2012 - přírodovědná exkurze žáků 7. tř. a 8.A v pražské ZOO.

Tradiční součástí výuky přírodopisu na naší škole se již staly exkurze do zoologické zahrady v Praze Troji. Tentokrát se výpravy zúčastnili žáci 8. A, kteří se v rámci učiva o obratlovcích zabývají také studiem etologie zvířat.

Etologie je věda, která se zabývá vzorci chování zvířat, ať už se jedná o chování naučené, nebo vrozené. Žáci měli možnost pozorovat konkrétní projevy chování zvířat přímo v jejich teritoriu a zpracovat svá vlastní pozorování. Druhou část výpravy tvořila sedmá třída, která se věnovala studiu zvířat z afrických stepí a savan, v rámci výukového celku exotické ekosystémy. V chladnějším podnebí nás mile překvapilo sluníčko, a i když některé pavilony procházely rekonstrukcí, viděli jsme spoustu zajímavých zvířat.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 15 listopad 2012 )

2009.jpg