Noc v muzeu - 4. tř. Tisk E-mail
Napsal Mgr. Hana Házová

20. 6. jsme jako každý den usedli do školních lavic. Velké překvapení nás ale čekalo večer, kdy jsme se vydali za pořádným dobrodružstvím. V 18:00 jsme se se spacáky v ruce sešli před školou a vydali se do Lobče strávit noc v MUZEU EDUARDA ŠTORCHA.

Po příjezdu jsme si krátce povídali o E. Štorchovi a načerpali tak spoustu nových vědomostí. Dokonce jsme se šli podívat i na jeho hrob a chalupu, ve které napsal svůj poslední román Minehava. Večer nás kromě opékání vuřtů čekalo spoustu soutěží a her, naučili jsme se např. podepisovat jako v pravěku. Když se setmělo, čekala na nás stezka, po které jsme se snažili donést světlo (zapálenou svíčku) k muzeu. Ze dveří muzea se linuly divné zvuky a my se začali trochu bát. Přesto jsme se však za tajemstvím těchto zvuků vydali po schodech nahoru a rázem jsme byli v pravěku. Hned jsme zjistili, kdo za podivnými zvuky stojí: OBROVSKÝ MAMUT. Když jsme si prohlédli pravěkou expozici, ulehli jsme do spacáků a dívali se na film "Osada havranů", po kterém jsme za hrůzostrašné bouřky všichni usnuli.

Aktualizováno ( Pátek, 06 červenec 2012 )