Pasování na čtenáře Tisk E-mail

Slavnostní sál radnice MěÚ ve Mšeně.

Pasování prvňáčků na čtenáře.

Ve středu 6. června se naši malí prvňáčkové na malou chvíli ocitli v období středověku. Zúročili celoroční snažení ve svých čtenářských dovednostech a v obřadní síni městské radnice byli slavnostně pasováni na čtenáře. Nejprve všechny přítomné přivítala paní knihovnice Martina Hanzlová a spolu s ní žáci složili čtenářský slib. Poté se ujal slova pan místostarosta Svatopluk Houserek, který každého z prvňáků pasoval mečem do Rytířského řádu čtenářů. Na památku děti obdržely čtenářský průkaz do městské knihovny na dobu jednoho roku, malou knihu básniček a hračku. Závěrem prvňáčkové poděkovali písničkou „Žežuličko, kde jsi byla“. Děkujeme tímto paní knihovnici Martině Hanzlové i panu místostarostovi Svatopluku Houserkovi za dárky a hlavně za velice pěknou slavnostní chvíli, při které si děti uvědomily důležitost čtenářské dovednosti.

Třídy I. A a I. B

Aktualizováno ( Středa, 11 červenec 2012 )