V zákulisí ČT Tisk E-mail
Napsal Mgr. Hana Házová

V středu 18. 1. 2012 se 1. B, 4. tř. a 1. spec. třída vydala do našeho hlavního města k prohlídce studií České televize. Podívali jsme se do zákulisí České televize na Kavčích horách. V úvodu jsme sledovali  krátký film o tom, jak to v České televizi chodí. Průvodci nás pak zavedli do studií, kde se natáčí spousta známých pořadů, které denně vídáme na televizních obrazovkách.

V jednom ze studií se již schylovalo k natáčení pořadu Sama doma. Měli jsme možnost usednout do královského trůnu, do rukou se nám dostali paruky herců z pohádky Princezna ze mlejna a kluky nejvíce zaujali zbraně pohádkových vojsk. V prostorách televize jsme ze známých osobností spatřili např. moderátorku Šárku Kubelkovou a Tomáše Matonohu známého jako Tomáše Pacovského ze seriálu Comeback.

Díky této exkurzi máme nejen spoustu nových zážitků, ale také již víme, co všechno obnáší tvorba našich oblíbených pořadů, seriálů a pohádek, než se dostanou na televizní obrazovky.