Finále soutěže O klobouk ... Tisk E-mail
Napsal Mgr. Jan Podpěra

Finále soutěže O klobouk kouzelníka Pokustóna

V pátek 2. prosince 2011 se na pražském gymnáziu Písnická uskutečnilo finále již 14. ročníku soutěže „O klobouk kouzelníka Pokustóna“.
Cílem soutěže je vzbudit u dětí zájem o fyziku a chemii při předvádění jednoduchých pokusů. Jednotlivci nebo dvojice předvádějí fyzikální nebo chemické experimenty s jednoduchými pomůckami. Výsledky pokusů pak vysvětlují. Na výstup mají maximálně pět minut.
Naši žáci se v soutěži neztratili a naši školu dobře reprezentovali.
Z 18 finalistů skončili Vitalij Kozurak s Jiřím Vejvodou na 15. místě, Kristýna Vosátková na 11. místě a Denisa Vodseďálková s Eliškou Podpěrovou získaly pěkné 5. místo.
Všem soutěžícím děkujeme a těšíme se na další již 15. ročník, který je plánován na 16. listopadu 2012 v prostorách Matematicko - fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Výsledky školního kola 23. 11. 2011

skola_kvet2.jpg