Soutěž v 1. pomoci Tisk E-mail
Napsal Ing. Daniela Sobotková

Soutěž v první pomoci

Dne 17.10. 2011 pořádala Soukromá střední zdravotnická škola Mělník již tradiční soutěž v první pomoci.

Letošní ročník byl ale výjimečný. Soutěž byla pouze pro žáky devátých ročníků a navíc probíhala přímo v ulicích města za běžného provozu. Čtyřčlenné hlídky soutěžících probíhaly podle plánku městem a na stanovištích řešily mnohdy velmi věrohodně vyhlížející situace vyžadující poskytnutí první pomoci.

Naši školu reprezentovala čtveřice deváťáků ve složení Dan Hankovec, Johana Borecká, Adéla Mrzílková a Nicol Semiánová. Svěřených úkolů se zhostili s vervou a rychlostí a vysloužili si krásné osmé místo. Soutěžních hlídek bylo 16.

Krom vlastní soutěže si žáci mohli prohlédnout školu a setkat se se svými bývalými spolužačkami, ještě před startem si znovu připomněli hlavní zásady PP a seznámili se díky městské policii i s použitím defibrilátoru při poskytování PP.

D. Sobotková

1928.jpg