Beseda na MěÚ - 9. třída Tisk E-mail

V rámci výuky v předmětu Výchova k občanství jsme s žáky 9. ročníku navštívili Městský úřad ve Mšeně. Na besedě s paní tajemnicí M. Flíglovou a místostarostou S. Houserkem jsme se dozvěděli např.:

• jaké odbory jsou na městském úřadě,
  • které úkoly tyto odbory plní,
  • jaké záležitosti pomáhají úředníci občanům řešit atd.

Pan místostarosta seznámil žáky s náplní funkce starosty, místostarosty a dalších zastupitelů či radních. V diskuzi žákům odpověděl na otázky týkající se rekonstrukce náměstí, na trávení volného času mládeže, případné zřízení klubovny a vyslechl jejich požadavek na úpravu (odvodnění + udržování) v minulých letech vybudované bicrossové dráhy na kraji lesoparku Debř.
Po besedě jsme navštívili na sále radnice výstavu ARCHEOLOGOVÉ STŘEDNÍCH ČECH, na které se žáci seznámili s životem a prací čtyř archeologů: J. L. Píče, J. Hellicha, K. Čermáka a V. Krolmuse.

Mgr. H. Nečasová, třídní učitelka

skola_kvet2.jpg