Čtení pomáhá Tisk E-mail
Napsal Mgr. Hana Dusílková

Čtení pomáháMšenští žáci pomáhají

Žáci ZŠ Mšeno se letos již podruhé zapojili do projektu Čtení pomáhá. Jedná se o akci na podporu čtenářství, která v sobě zároveň zahrnuje také podporu charitativních projektů.

Popis je to sice zdlouhavý a matoucí, nicméně vysvětlení daleko jednodušší. Děti budou číst knihy, které najdou v seznamu tohoto projektu, za každou přečtenou knihu získají pomyslných 50,- Kč, jimiž mohou přispět na vybranou charitu. Čtení knih se přitom příliš oblafnout nedá, jelikož žáci musí vyplnit znalostní kvíz. Ten je sestaven tak, aby žákům filmová verze ke všem správným odpovědím nestačila. Odpadne tak také snaha zkopírovat všudypřítomné internetové obsahy a vydávat je za vlastní čtenářskou píli. Touto akcí se tedy propojují dvě potřeby v jednom.

Uvidíme, zda budou naši žáci úspěšnými čtenáři a díky svému snažení přispějí na dobrou věc.

Do projektu se mohou zapojit všichni dětští čtenáři - více na www.ctenipomaha.cz.

skola_kvet2.jpg