Za Naturou na túru - 9.A Tisk E-mail
Napsal Mgr. Jiřina Trunková

V poslední dubnový školní den vyrazila 9.A k ekologickému výukovému programu: Mokřad pod Pokličkou, který pro ně připravilo Ekocentrum Koniklec. Program je součástí souboru projektu "Za Naturou na túru", který učí o přírodě v přírodě. Programy probíhají ve vybraných chráněných územích po celé České republice.

Žáci se vžili do role badatelů, kteří jsou součástí výzkumné expedice. Na začátku programu se žáci dozvěděli, co je to mokřad a z jakých složek se skládá mokřadní ekosystém. Vydali se proti proudu řeky Pšovka, kde se na 2,5 km trase seznámili s významnými druhy mokřadních rostlin a živočichů, zejména s bezobratlými, vyzkoušeli si jejich odchyt do kelímku s lupou s dvojitým sklem a určování pomocí určovacího klíče. Na závěr úspěšně absolvovali túru přes Pokličky zpět do školy.

IX.A se vydala na expedici v pátek 29.4. a IX.B ve čtvrtek 12.5.2011.

Aktualizováno ( Pátek, 13 květen 2011 )

skola_kvet2.jpg