Kin-ball - nový sport Tisk E-mail

Pilotní škola kin-balluVe středu 6. 4. 2011 byla žákům 7. třídy představena nová, moderní, sportovní hra - KIN-BALL. Jedná se o mladé sportovní odvětví, ale už se koná oficiální mistrovství světa. Kin-ball vznikl v Kanadě na konci 80-ých let. Po úvodním slovu byla žákům vysvětlena jednoduchá základní pravidla. Chlapci a dívky si vyzkoušeli obrovský míč chytat a odehrávat. Po rozdělení do čtyřčlenných týmů si zahráli několik minut pod vedením lektora p. Šebora už vlastní hru, kdy proti sobě nastupují 3 týmy najednou. Podle reakcí žáků jde o zajímavou a dynamickou hru, kterou rozhodně chtějí zkusit hrát znovu a déle.

ZŠ Mšeno se zařadila mezi pilotní školy kin-ballu v ČR.

Stručné shrnutí hry kin-ball

* Nevyžaduje dlouhé školení - po deseti minutovém představení hry můžete začít hrát
* Jednoduché vybavení - začít hrát je možné pouze s míčem a rozlišovacími dresy
* Hra je vhodná pro školy i sportovní kluby