Výroba ptačích budek 2 Tisk E-mail
Napsal Ing. Daniela Sobotková

Těšíme se na jaro 2

Již jsem informovala o pracovní aktivitě žáků devátých ročníků, kteří vyráběli ptačí budky v rámci pracovních činností. Ve středu 9. března v rámci přírodovědných praktik jsme tuto činnost završili vyvěšením ptačích budek v parku před školou. Dalším výrobkem z dílny našich chlapců je krmítko, které pomůže ptáčkům překlenout zbytek letošní tuhé zimy. Krmení do krmítka nám jistě pomohou doplňovat i ostatní žáci.

Pokud budete chtít vidět ostatní vyrobené budky (nejen od našich žáků, ale i od členů Okrašlovacího spolku), vydejte se na procházku do Hlovce až k železničnímu mostu, a nebo do Debře k divadlu. Budky můžete hledat všude po cestě. Menší s kruhovým otvorem jsou sýkorníky pro malé pěvce, větší s kruhovým otvorem jsou špačníky, a ty s obdélníkovým otvorem jsou rehkovníky pro druhy stavící si hnízda za trámy stodol (jako právě rehek domácí nebo zahradní).

Aktualizováno ( Čtvrtek, 10 březen 2011 )

2009.jpg