Sea Rex 3D Tisk E-mail
Napsal Mgr. Hana Dusílková

IMAX Praha a Sea Rex 3D

Zástupci druhého stupně, shodou okolností Ti nejstarší a nejmladší, se vydali zpět po proudu času, aby díky pražskému 3D kinu IMAX navštívili nejstarší časy a život na Zemi. Jejich průvodkyní po těchto končinách se stala Julie, která se ve stejnou dobu přenesla jako návštěvnice londýnského muzea k nám na plátno. K velkému překvapení Julie byl náš druhý společník a průvodce ten nejpovolanější, a sice paleontolog Georges Cuvier, který sice zemřel před dvěma staletími, ale ve filmu je možné prostě vše.
Společně jsme se potom vydali na dost podrobnou túru po druhohorách. Poznali jsme podvodní svět zastoupený těmi nejzajímavějšími tvory. Viděli jsme v akci dlohokrkého Elasmosaura, obávaného Mosasaura či mohutného Shonisaura.
Během občasného vynoření jsme spatřili také dinosaury žijící nad vodou.
Vzhledem k tomu, že náš druhý průvodce má doposud mnoho kontaktů mezi ostatními vědci, měli jsme výklad vskutku prvotřídní.

skola_kvet2.jpg