Hlavní stránka arrow Aktuality + foto arrow Archiv - šk.rok 2010/2011 arrow Pilotáž učebnic Etické výchovy

Pilotáž učebnic Etické výchovy Tisk E-mail
Napsal Mgr. Martina Klementová

Na naší škole probíhá pilotáž učebnic etické výchovy (EtV) pro žáky I. a II. stupně ZŠ a nižšího stupně G a příprava učitelů etické výchovy.

NIDV – Národní institut pro další vzdělávání – www.nidv.cz

EF ČR, o.s. – Etické fórum České republiky – www.etickeforumcr.cz

Projekt „Etická výchova a její cesta k žákům základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií".

V rámci projektu naše škola naváže spolupráci. s uvedenými institucemi a dalšími zapojenými školami. Naše škola využije příležitost podílet se na rozvoji etické výchovy ve školství České republiky.

Chystá se řada kroků, které etablování etické výchovy v našem školství podpoří. Skupina pro implementaci etické výchovy (SPIEV), působící při MŠMT, v následujících letech chce koordinovat spolupráci MŠMT, vysokých škol, školských organizací a škol, které budou mít s etickou výchovu zkušenosti. ZŠ Mšeno má zájem o spolupráci v rámci tohoto projektu a bude se podílet na pilotáži nových učebnic a metodik k výuce etické výchovy.

Aktualizováno ( Středa, 09 únor 2011 )

2009.jpg