3. tř. v knihovně Tisk E-mail
Napsal Mgr. Hana Házová

V rámci českého jazyka spolupracujeme s městskou knihovnou. Jednou za dva měsíce absolvujeme besedy týkající se učiva, které zrovna probíráme v literární výchově. Zajímavé besedy pro nás má vždy připraveny paní knihovnice Martina Hanzlová. Závěrem každé besedy nám předkládá kvízy, ve kterých prokážeme své znalosti z probírané oblasti. Za úspěšné řešení jsme vždy sladce odměněni.

2. prosince jsme navštívili v letošním školním roce  knihovnu již podruhé. Námětem první besedy byli ilustrátoři dětských knih. Žáci se seznámili s ilustracemi zejména Josefa Lady, které později ztvárňovali ve výtvarné výchově. Vytvarná díla žáci předali paní knihovnici, která z nich uspořádá v prostorách knihovny výstavku pro veřejnost. Ve druhé besedě jsme získali nové informace z oblasti pohádek. Besedy v knihovně jsou velkým zpestřením výuky.

skola_kvet2.jpg