Terezín - 9.AB Tisk E-mail
Napsal Mgr. Hana Dusílková

Pokud máte nějaké pěkné foto z exkurze vložte je na Facebook školy, děkuji.

Terezín

Jako každý rok v tomto období se i letos vypravily obě deváté třídy na exkurzi do památníku Terezín. Oproti minulému roku jsme měli nejen štěstí na počasí (meteorologové vyhrožovali deštěm a sněhem, což se naštěstí nepotvrdilo), ale také na paní průvodkyni. Díky ní jsme se totiž dozvěděli spoustu zajímavostí a dostali se i do míst, která nám zůstala v předchozích letech z neznámých důvodů uzavřena. Během výkladu o historii pevnosti Terezín jsme se postupně v duchu přenášeli do různých období a alespoň v našich myšlenkách se snažili představit si neskutečné podmínky života za druhé světové války v terezínském ghettu. Získali jsme i mnoho poznatků ohledně židovské víry, už víme jakou symboliku mají všudypřítomné kamínky či podivně vyhlížející žluté hvězdy.
V Terezíně jsme strávili celé dopoledne, ale v žádném případě jsme nestihli projít všechna muzea či výstavní plochy. Určitě bychom v nich našli mnoho zjímavého, nicméně čas nás začal tlačit a my jsme se obrátili zpátky ke škole. Máme tak alespoň otevřenou další cestu na toto zajímavé, nicméně poměrně depresivní místo. Že bychom tedy zapojili rodiče?

Aktualizováno ( Čtvrtek, 21 říjen 2010 )

2009.jpg