Návštěva z Oppachu Tisk E-mail
Napsal Mgr. Jiřina Trunková

Na začátku září díky panu ing. Procházkovi z Prahy, který při geologickém průzkumu našel na poli u Lobče balónek s dopisem, si naše škola začala dopisovat s německou základní školou v Oppachu.

Oppach je od Mšena vzdálen asi 80 km, je zde škola od 1. do 4. třídy. Zatím jsme si vyměnili dva dopisy.
Jaké ale bylo naše překvapení, když v pátek 8. října v odpoledních hodinách naši školu navštívil učitel z Oppachu, který s dětmi balónky posílal.

Při asi jeden a půl hodinovém rozhovoru s J.Trunkovou a J.Kůtkem jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí. Hovořilo se nejen německy, ale i česky. Pan učitel se totiž učí češtinu a vyučuje jí i 32 žáků v německé škole.

Setkání bylo velmi překvapivé a milé a věříme, že se naše spolupráce bude i dál rozvíjet.

1928.jpg