Ve městě bez mého auta Tisk E-mail
Napsal Mgr. Hana Nečasová

Ve středu 22. 9. 2010 se žáci ZŠ zúčastnili v rámci „Evropského týdne mobility“ akce nazvané „Ve městě bez mého auta“, kterou pořádalo město Mšeno - člen Národní sítě zdravých měst.

Akce proběhla v ulici Havlíčkova od 9:00 do 17:00 pro děti z MŠ, ZŠ a veřejnost -

Cílem této akce je podpořit alternativní způsoby dopravy, které jsou z hlediska bezpečí, zdraví a životního prostředí přijatelnější.

Program dne:

- kreslení na silnici, slalom kočárků, tříkolek koloběžek, přenášení míčků, závod o nejdelší let vlaštovky, skateboard dráha, skok z místa, závody kol v terénu (16:00), na "lyžích", na chůdách, jízda zručnosti s kolečkem, slalom na kole, na in-line bruslích aj.

Krásný slunečný podzimní den byl jako stvořený pro pohyb na čerstvém vzduchu. Žáci 8. třídy vypomáhali při organizaci soutěží a především u mladších ročníků, kde děti jiskřily aktivitou a chutí soutěžit, se opravdu zapotili. Přes veškeré to hemžení nedošlo k žádnému zranění, a děti si tak užily všechny možné druhy dopravních prostředků poháněných lidskou silou naplno.

Aktualizováno ( Středa, 22 září 2010 )

2009.jpg