Učebny v přírodě Tisk E-mail
Napsal Ing. Daniela Sobotková

Učebny v přírodě

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v rámci rozvojového programu Podpora environmentálního vzdělávání výchovy a osvěty (EVVO) ve školách v roce 2007 schválilo projekt ZŠ Mšeno a poskytlo finanční prostředky ze státního rozpočtu na rok 2007.

Jedná se o projekt na zřízení a vybavení učebny v přírodě pro výuku ekologických témat začleněných do většiny předmětů. Příjemné prostředí působící na ekologické cítění žáků, lze samozřejmě využít kdykoli a jistě bude zajímavým zpestřením i pro občany města, či jeho návštěvníky.

V celkové šíři jde o vybudování čtyř zákoutí (dvou v parku před školou a dvou na školním hřišti). Každé bude tvořeno lavičkami pro žáky, pracovním stolkem a prosklenou tabulí pro vyvěšení výukových materiálů. Jedno stanoviště bude chráněno altánkem z důvodu příliš otevřeného prostranství.

Zatím proběhla první etapa projektu, vybudování dvou stanovišť před školou. Zařízení bylo nainstalováno 13.5.2008. Slavnostní otevření proběhlo 11.6.2008.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 12 prosinec 2019 )

< Předch.

2009.jpg