Projektová výuka přírodopisu Tisk E-mail
Napsal Ing. Daniela Sobotková

Pro oživení probíraného učiva jsme zvolili různé formy vyučování:

6. třída v ZOO
Z tématického celku o savcích jsme vybrali kapitolu „Šelmy“, za kterými jsme se vypravili do ZOO Praha. Tam děti pozorovaly různé druhy našich i cizokrajných šelem. Zajímavosti z jejich života jsme se dozvěděli od našeho průvodce, který se nám celý den s neutuchajícím zájmem věnoval.

6. třída v říši ptáků
Při této aktivitě jsme kladli důraz na samostatnou práci žáků. Jejich úkolem bylo představit spolužákům vybrané druhy našich ptáků. K dispozici měli encyklopedie, časopisy a exponáty z našeho přírodopisného kabinetu. Další informace si mohli vyhledat i na internetu.

6. třída v lese
Po dokončení tématického celku les jsme se vydali na pozorování do terénu. V lesoparku Debř jsme zkoumali nově klíčící semenáčky stromů a jarní bylinky. Největší zájem však zbudilo pozorování bezobratlých živočichů žijících v lesní hrabance. Na zpáteční cestě jsme pomohli několika ropuchám na jejich jarní pouti do rybníka.

Daniela Sobotková a Milada Křížová

Aktualizováno ( Čtvrtek, 10 červenec 2008 )

2009.jpg